Daily Archives: Դեկտեմբեր 26, 2019
«Մենք իրավական պետություն ենք ուզում, ազատ մամուլ Ադրբեջանում, երկիր առանց քաղբանտարկյալների։ Մի խոսքով՝ բաց հասարակություն»։ -
Սպանված զինվորի հարազատները ստիպված էին փակել փողոցը
Սպանված Արթուր Աջամյանից և վիրավորում ստացած Դավիթ Մելիքբեկյանից բացի ևս 5 զինծառայող է եղել․․․ -
«Հոկբեմբերի 27»-ի գործով նախկին դատավորի փախուստի առթիվ քրգործ է հարուցվել
Սամվել Ուզունյանը մեղադրվում է կաշառք վերցնելու մեջ։ Ոստիկանությանը չի հաջողվել բերման ենթարկել նրանք։ Ուզունյանը փախել է Ռուսաստան․․․ -
Հակառակորդի նախահարձակ գործողության արդյունքում տուժած զինծառայողները ևս կփոխհատուցվեն
Հակառակորդի հեռահար հրետանակոծության կամ առաջնագծից երկրի խորք ընկած տարածքում դիվերսիոն-հետախուզական խմբի․․․ -
Աշխատանքի անցնելու պատճառով նպաստը չի կտրվի․ 6 ամիս՝ ադապտացվելու համար
․․․ 6 ամսվա ընթացքում շարունակե նպաստ տրամադրել ընտանիքներին, որոնց աշխատունակ անդամն աշխատանքի կանցնի։ -
Բավարարվել ենք ազգային փոքրամասնությունների ֆիզիկական ներկայությամբ
- Շատ հաճախ մենք նույնիսկ մեր խոսքում կարող ենք չնկատել, թե ինչպես է այդ խոսքը դառնում բացառող այն սովորական թվացող արտահայտությունները․․․ -
«Երեխաների քաղաք» չի լինի. Կառավարությունը չեղարկեց քննադատվող որոշումը
․․․ ծրագիրը կառուցվում է մեկուսացման և գետոյացման սկզբունքով, հակասում է ներառականության պահանջին և երեխայի լավագույն շահին։ -
ԱԱԾ-ն չունի պատիվ կամ արժանապատվություն
- Ինչպե՞ս կարող է ԱԱԾ-ն ապահովել Հայաստանի սահմանադրական կարգը, եթե դրա ղեկավարությունը անթաքույց կերպով իրեն իրավունք է վերապահում․․․ -
Նաիրա Զոհրաբյանը շփոթել է ժողովրդին «սարանչայի» հետ
Բաց նամակ Նաիրա Զոհրաբյանին Ամուլսարի համայնքներից Հարգելի տիկին Զոհրաբյան, Զարմանքով ծանոթացանք ձեր զարմանքին ու վրդովմունքին առ այն, որ Հովտաշատ գյուղի 6 տասնյակից ավելի քաղաքացիներ ներխուժել են Մուլտի Գրուպ կոնցեռնի ձկնաբուծարանի տարածք: Այս ներխուժումը դուք անվանում եք «սարանչայի» հարձակում, «բեսպրիդել» ու «տեղային նշանակության ընդվզում»: Զարմացած ենք, քանի որ Ամուլսարի շուրջ ապօրինությանը … -
ՀՀ ԱՆ․ Ինչպես ընտրել քաղցրավենիքը
Նախապատվություն տալ շոկոլադե կոնֆետներին, քանի որ շոկոլադը պարունակում է նաև կարիում, կալցիում, մագնեզիում, ֆոսֆոր, քիչ քանակներով․․․

Daily Archives: 26 декабря, 2019
«Ведут следствие, следственные органы до сих пор не дают нам информации. Даже, бывает, звоним, не соблаговолят... -
Заведено уголовное дело в связи с побегом судьи по делу о расстреле парламента Армении
Как сообщила полиция, в аэропорту «Звартноц» был обнаружен багаж судьи, а в багаже — патрон. При этом... -
Солдаты, пострадавшие от наступательных действий противника, тоже получат компенсацию
Правительство одобрило проект Минобороны Армении, предлагающий предусматривать компенсацию в том... -
Поступление на работу не лишит пособия необеспеченные армянские семьи
В проекте министерство предложило расширить список сезонных и временных работ, включив в него порядка 20 новых видов... -
Обсуждение в Ереване: Довольствовались физическим присутствием нацменьшинств
«Наши исследования показали, что многие директора не прилагают достаточных усилий для обеспечения... -
Правительство Армении отменило спорное решение о «Городе детей»
Решение о предоставлении организации «Армянский Каритас» земельных участков с целью строительства города... -
Служба нацбезопасности не имеет чести или достоинства
Как СНБ может обеспечивать конституционный порядок, если ее руководство открыто наделяет себя правом нарушать... -
Депутат Наира Зограбян спутала народ с саранчой
Ведь вы сами говорили, что решать должен «народ». Следовательно, непонятно, почему вы называете «саранчой»... -
Скоропостижно скончался 31-летний арестант армавирской тюрьмы
В качестве предварительного диагноза отмечается внезапная остановка сердца. С целью установления причины... -
Глава Масиса злоупотребил должностными полномочиями — СНБ
Действуя по указанию главы общины, без предусматриваемых законом соответствующих оснований, признали о...